Záverečné 22. kolo základnej časti DOXXbet ligy Západ

Sobota 28. marca 2015, 16.30

FC Nitra
ŠK Senec

Po troch jarných víťazstvách so skóre 9:1 sme v záverečnom kole základnej časti súťaže privítali súpera od Slnečných jazier, ktorý na jar rovnako ešte neokúsil trpkosť prehry a na diaľku bojoval s FK Pohronie o účasť v nadstavbovej časti.

Vzhľadom na výsledok z Nového Mesta nad Váhom bolo už po prvom polčase jasné, že šiestym postupujúcim bude Senec a konečný výsledok sa bude započítavať do nadstavbovej časti. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách 360 divákov ani v druhom polčase gól neuvidelo a oba tímy si tak za spravodlivú bezgólovú remízu pripísali po jednom bode.

0:0

Zostava FC Nitra:

35 Patrik Hipp - 6 Kostoláni (K), 39 Harbuľák, 2 Kolmokov, 26 Kotora - 8 Petráš - 24 Kemlage (63. min. 20 Valenta), 9 Urblík, 17 Rakovan (80. min. 12 Miloš Fábry) - 19 Benčík (46. min. 11 Šmehyl), 7 Paukner

Fakty zo zápasu

FOTO - atmosféra zápasu prostredníctvom objektívu Mariána Bazalu

Najzaujímavejšie momenty zápasu a hlasy trénerov Andreja Štellára a Michala Hippa.

Slovenský futbalový zväz

Mimoriadne úspešný víkend majú za sebou naše mládežnícke družstvá, keď v siedmich zápasoch 17. kola (v poradí už štvrtého jarného) zaznamenali sedem víťazstiev. Rovnako ako A-mužstvo aj tímy starších žiakov a mladšieho dorastu si zmerali sily s rovesníkmi ŠK Senec. Štvorzápasová konfrontácia v kategóriach U14 - U17 dopadla v tomto prípade jasne v náš prospech s celkovým skóre 10:1, na ktorom má najväčšiu zásluhu presvedčivé päťgólové víťazstvo tímu U16. Starší dorast U19 gólom Filipa Balaja porazil na domácej pôde Tatran Prešov a rovnako ako U15 si pripísal prvé jarné víťazstvo. Mladší žiaci U12 a U13 sa tešili opäť z vysokých víťazstiev, keď si schuti zastrieľali na hlavnom ihrisku v Šamoríne, domácich brankárov prekonali dovedna 40-krát. Celkovo družstvá Akadémie v siedmych zápasoch nastrieľali svojim súperom 51 gólov, pričom iba 3 inkasovali, až päť tímov si udržalo čisté konto. Gratulujeme! Výsledky a fakty zo zápasov, tabuľky, fotogalérie a zostrihy najzaujímavejších momentov s hlasmi trénerov nájdete v jednotlivých tímových sekciách.

Menej ako družstvám Akadémie sa už darilo našim juniorom a ženám, oba tímy inkasovali štyri góly a svojim súperom podľahli. Zverenci trénera Dušana Libu posilnení štyrmi hráčmi z kádra A-mužstva (Stránský, Kotrík, Petráni a Miloš Fábry) nestačili v nedeľu na domácu Kalnú nad Hronom a prehrali 0:4. Jarná súťažná premiéra nevyšla podľa predstáv ani družstvu žien, ktoré v sobotu doma privítalo Dunajskú Lužnú. Dievčatá bez potrestanej Moniky Trnkovej (vylúčená v poslednom jesennom kole) síce po prvom polčase vyhrávali 2:1, no hneď po prestávke hostky z pokutového vyrovnali a v závere zápasu ďalšími dvomi gólmi rozhodli o svojom víťazstve 4:2.

Občianske združenie FC Nitra - TALENT sa opäť uchádza o vašu podporu talentovanej mládeže. Darujte svoje 2 % zo zaplatenej dane mladým futbalistom. Viac ...